Перейти до вмісту

15.12.2011

Година спілкування “Я за здоровий спосіб життя”

zdoroviy
П
о
д
і
л
и
т
и
с
я

Мета: Формувати уявлення молоді про здоровий спосіб життя. Роз’яснити шляхи зараження ВІЛ  інфекцією.Викликати в учнів негативне ставлення до наркоманії, яка завдає шкоди здоров’ю людини. Сприяти розвитку потреби робити відповідні висновки, виховувати потяг до здорового способу життя. Призначена для класних керівників старших класів, вихователів.

Підліток на порозі дорослого життя. Як не зробити помилку, як обрати правильні життєві шляхи. В цей час дуже важлива підтримка наставника.

Обладнання: Плакати, таблиці, висловлення відомих діячів про збереження здоров’я, виставка книг і брошур за темою профілактики наркоманії та СНІД у, анкети, плакат з кросвордом, ігри.

Хід уроку

Учитель: Сьогодні наша зустріч присвячена проблемам величезної ваги, тому що від їх вирішення залежить не просто майбутнє, щасливе життя суспільства, а життя взагалі.

Ми поговоримо про такі хвороби, як наркоманія і СНІД.

Як розшифрувати слово СНІД? Що воно означає? Що це за хвороба?

( Це вірусна хвороба, яка заважає організму боротися з інфекційними та раковими захворюваннями)

А що таке ВІЛ ? (Вірус імунодефіциту людини).

А чи знаєте ви, що таке наркотики і наркоманія? (Це речовини, які викликають токсичне отруєння, психологічну і фізичну залежність організму. Наркоманія-це захворювання, за якого фізичний і психічний стан людини, її самопочуття

та настрій цілком залежить від наявності наркотику в організмі)

Глобальна епідемія ВІЛ, СНІД стала однією з найсерйозніших загроз для людства. За свою двадцятилітню історію ВІЛ уразив більш ніж 55 млн. осіб, з яких майже 22 млн. вже померло.

В Україні кожного місяця реєструється до 600 нових випадків інфікування. За темпами поширення В І Л інфекції Україна посідає одне з перших місць у світі. Станом на 1.03.2004 р. в Україні офіційно зареєстровано 64700 інфікованих ВІЛ, тобто вважається інфікованим В І Л 1% дорослого населення.

Епідемія найбільш уразила такі області: Донецьку, Дніпропетровську, Одеську, Миколаївську, Крим, Луганську, Харківську, Запорізьку, Черкаську, Полтавську, м. Київ, м. Севастополь, де високий рівень інфікування та смертності від захворювання ВІЛ.

Середня тривалість життя інфікованої ВІЛ людини, яка не отримує лікування, в Україні складає 5-7 років. Для того, щоб бути озброєним перед хворобою, треба володіти інформацією з цієї проблеми.

Сьогодні ми поповнимо свої знання за даною темою новою інформацією.

(Клас об’єднується в три групи. Умовно кожна група буде відповідати за такі питання: СНІД, наркоманія, здоровий спосіб життя. Кожна з груп працює окремо, потім оголошує свої думки, відповіді на задані питання.)

Учитель: Перше питання: Який вірус відкрив у 1983 році французький вчений вірусолог Монтаньє?

(відповідь першої групи: До червня 1985 року СНІД було зареєстровано у сорока країнах світу. Усі спалахи мали місце там, де велися розробки урану.

Перши випадки захворювання на СНІД було діагностовано у 1981 році в США.

У Франції, як тільки з’явилися перші повідомлення про цю хворобу, сформували групу вчених під керівництвом лікаря Люка Монтаньє для її вивчення. Протягом двох років було знайдено збудника хвороби-вірус імунодефіциту людини ВІЛ, з’ясовано, як вірус діє на організм.

У той же час про факт відкриття вірусу, котрий спричиняє СНІД, повідомили американські вчені з Національного інституту здоров’я, на чолі з Робертом Галло.

Успіхи у вивченні ВІЛ та Сніду великі, але невідомого теж ще багато.)

Учитель: Які ви знаєте шляхи зараження ВІЛ інфекцією?

(Відповідь другої групи: В організмі ВІЛ накопичується в лімфі, в крові, в жіночому молоці. Однак, для захворювання необхідна відповідна доза, тому вірус передається з речовинами, у яких збудник міститься у достатній кількості-спермою і жіночим молоком.

Основними шляхами є :

 1. порушення цілісності шкіри предметом із залишками крові інфікованої людини: голка, бритва, татуювання.

 2. Передача інфекції плоду від інфікованої матері при народженні або годуванні молоком.

 3. Статевий ( статевий контакт з ВІЛ інфікованим, якщо цей контакт був незахищений.)

А зараз невеличка рекламна пауза: (сценка)

Юнак: Подивись, яке у мене тату! А які я бабки за нього вклав!

Дівчина: А ти знаєш, що під час татуювання можна заразитися ВІЛ інфекцією?

(Юнак швидко стирає тату)

Дівчина: Це тату легко стерти, а хворобу неможливо так легко подолати. Тому подумай перш ніж зробити такий крок!

Учень другої групи: Я чув що Американська Асоціація Банків крові та Американський Червоний хрест не приймають кров від донорів з татуюванням,

зробленим менш ніж рік тому.

У деяких американських штатах нанесення тату взагалі заборонене, в інших тату не входять до розряду медичних та косметичних послуг, регульованих державою.

Перейдемо до практичної частини .

Учитель: У вас на столах є листочки з анкетами. В анкеті 15 питань. На перші 5 питань відповідає перша група, на другі 5 питань-друга група і останні 5 питань-третя група.

Анкета.

1.Легкі наркотики нешкідливі. (відповідь: Легких для нашого організму наркотиків не існує, навіть і легкі препарати приводять до наркозалежності людини від приймання цих препаратів.)

2. Наркоманія-це злочин. ( відповідь: Наркоманія- дійсно злочин, так як кінець кінцем вживання наркотиків приводить до протиправних дій, злосних правопорушень в соціальному середовищі.

3. Наркотики підвищують творчий потенціал. ( відповідь: Наркотики обманно підвищують творчий потенціал людини, період ілюзій після прийому змінюється порушенням розуму. За це потім людина розплачується біллю і горем, загубленим розумом, здоров’ям.

4. Наркоманія-це хвороба. ( відповідь: Наркоманія-це захворювання, яке розвивається в результаті пристрасті до наркотичної речовини, супроводжується фізичної і психічної залежністю від наркотиків. Це – смерть з власної волі.)

5. У багатьох молодих людей виникають проблеми із законом через наркотики.

( відповідь: Так. Ті, що вживають наркотики, рано чи пізно створюють злочин.

Ті, хто торгує наркотичними препаратами, підлягають арешту, їх притягують до кримінальної відповідальності.)

6. Припинити вживати наркотики можна в будь який момент.( відповідь: Припинити вживати наркотики дуже важко, майже неможливо. Багато талановитих людей загинули від цього зілля.)

7. Наркоманія виліковна. (відповідь: Так, тільки не завжди і не на 100%,бо залежність від вживання наркотиків велика, що потрібна сильна воля людини, щоб дійсно вилікуватись.)

8. Багато підлітків починають вживання наркотиків «за компанію». ( відповідь: Це самий найпростіший випадок, коли підлітки починають вживати наркотики за компанію, а потім непомітно втягуються.)

9. Люди які вживають наркотики, дуже часто усвідомлюють, що залежать від них. ( відповідь: Так, усвідомлюють, але зробити вже нічого не можуть.)

10. Наркоман може померти від СНІД у.(відповідь: Дійсно, може, оскільки не завжди має стерильні інструменти і не завжди навколо нього стерильна обстановка.)

11. Залежність від наркотиків формується тільки після її багаторазового вживання. ( відповідь: Ні! Залежність формується з першого разу. Спочатку цікаво, подобається. Потім не можуть без цього обійтися.)

12. За зовнішнім виглядом людини можна визначити, вживає вона наркотики чи ні. ( відповідь: За зовнішнім виглядом можна визначити людину, яка вживає наркотики.)

13. Наркоман може померти від передозування. ( відповідь: Звичайно, може. І дуже часто таке трапляється.)

14. Продаж наркотиків не переслідується законом. ( відповідь: Закон України від 15.02.1995 р. «Про обіг України наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів, та закон України від 15.02.1995 р. «про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та зловживання ними»; Інструкція про порядок виявлення та постановки на облік осіб, які незаконно вживають наркотичні засоби, або психотропні речовини; Адміністративна відповідальність за правопорушення, пов’язані з наркотиками, регулюються відповідними статтями кодексу України.)

15. Наркоманія невиліковна. (відповідь: Наркоманію можна вилікувати, але дуже важко. Потрібна велика сила волі, оскільки дуже велика залежність фізична і психічна людини від наркотиків. Тому кожна людина повинна мати уявлення про природу наркоманії щоб уберегти себе від випадкового потрапляння в тенета наркоманії.)

Кросворд

По горизонталі:

 1. Завершальний етап хвороби СНІД.

 1. Засіб захисту для вірусу імунодефіциту.

 2. Клітини – мішені для вірусу імунодефіциту.

7. Людина, що передає ВІЛ – інфекцію через нестерильний шприц.

10. Здатність організму протистояти хворобам.

11. Історична батьківщина вірусу СНІД.

По вертикалі:

 1. Хвороба, яка найчастіше виявляється у хворих на СНІД.

 2. Вбивча зброя наркоманів.

 3. Біологічна рідина , у якій концентрації вірусу недостатньо для зараження людини.

 1. Людина , що належить до групи ризику.

 1. Джерело зараження СНІД.

 2. Країна, у якій було зафіксовано перші випадки СНІД.

Відповіді:

По горизонталі: 3.Смерть. 4. Презерватив. 5. Лімфоцит. 7. Наркоман. 10.Імунитет. 11. Африка.

По вертикалі: 1. Пневмонія. 2. Шприц. 3. слина. 6. Повія. 8. Кров. 9. Америка.

ГРА

Кожному учаснику видається конверт з різнокольоровими квадратиками (5 – 6 штук).

Чорні квадратики є тільки в одному конверті.

За 1 хвилину треба зібрати якнайбільше квадратиків одного кольору, обмінюючись з іншими учасниками.

Хто мав конверт тільки з чорними квадратами? – Він інфікований вірусом запізнення на уроки.

Хто з учасників виміняв собі чорні квадрати? _ Їх також інфіковано.

Отже, так само швидко поширюються ВІЛ на інші ІПСШ, якщо люди не захищаються від них.

Підсумок.

Надамо слово групі, яка відповідала за здоровий спосіб життя.

Бережіть здоров’я, адже без нього довкілля потьмяніє. І за повсякденним клопотом, можливо ,не повсякчас усвідомлюється цінність здоров’я, яке маємо і яке мусимо берегти.

Емоційне забарвлення уроку

«Без здоров’я не можливе щастя» Д. Боккаччо.

«Здоровий бідняк щасливіший за хворого короля». Артур Шопенгауер.

«Той, хто хоче бути здоровим, вже починає одужувати». Д. Боккаччо.

«Наркоманія – це багаторічна насолода смертю». Франсуа Моріан.

Розроблено вчителем математики вищої категорії Чеберніною Галиною Миколаївною

VN:F [1.9.13_1145]
Рейтинг: 4.7 (оцінок: 16)
Година спілкування "Я за здоровий спосіб життя", 4.7 out of 5 based on 16 ratings
0saves
Якщо вам сподобалася та публікація, будь ласка залиште коментар . Підпишіться на RSS feed щоб щоб читати нові публікації в своєму feed reader

Поділіться своїми думками, залишити коментар.

(Обов'язково)
(Обов'язково)

Примітка: HTML не допускається. Вашу адресу електронної пошти ніколи не буде опубліковано.

Підписатися на коментарі

(обов'язково)